Jelentős kihívásokkal kell szembenézniük az európai autógyártóknak, ami abból is tükröződik, hogy az éves előrejelzéseiket egymás után vágják vissza ezek a cégek. Az elmúlt hetekben-hónapokban annyi profit warning érkezett, hogy lassan már tényleg nem marad olyan európai gyártó, aki ne kényszerült volna a tervei visszafogására. Az elektromos átállás már alapvetően is az autóipar történetének egyik legnagyobb változását hozta el, de a helyzetet tovább bonyolítja a kihívásokkal teli makrokörnyezet, a kínai piacon való helytállás nehézségei, és az újonnan megjelenő szereplők által támasztott verseny.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Aston Martin ma közölte, hogy a korábban vártnál alacsonyabb lehet az éves profitja, emellett csökkentette a termelési volumenre vonatkozó előrejelzését az ellátási lánc zavarai és a kínai piac gyengesége miatt. A hírt követően 23 százalékot zuhant az Aston Martin árfolyama.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
A szaúd-arábiai állami befektetési alap (PIF) 2,6 százalékkal 20,5 százalékra növelte részesedését az Aston Martinban, ezzel megelőzve a Geely elnökének, Shufu Li-nek a 17 százalékos részesedését - írja az Autonews.
A brit Aston Martin luxusautó-gyártó hétfőn bejelentette, hogy megállapodást kíván kötni a Lucid csoporttal nagy teljesítményű elektromos járművek (EV) gyártásáról, írja a Reuters.
Üres polcok, kamionos hiány, akadozó ellátási láncok, és hosszú órákon át sorban álló autók a benzinkutakon. Évek óta tudjuk, hogy a meggondolatlan kilépés az Európai Unióból mennyi problémát okozott Nagy Britanniának, és a környező országoknak, és ennek egyre több jele van, ráadásul a hosszú távú hatásokról még nem is beszéltünk. Mindez a részvénypiacot sem hagyja hidegen és bár a Londoni Értéktőzsdén a papírok többsége viszonylag jól tartotta magát, jó pár lassan kezd úgy leszakadni a piacról, mint Harry herceg a királyi családról. A technikai elemzés megmutatja nekünk, hogy melyek ezek a részvények, ahol mostanra komoly eladói nyomás kezd kibontakozni.
Tovább növeli részesedését a horvát autógyártóban, a Rimac-ban a Porsche.
1,1 milliárd dollár értékben bocsátott ki kötvényeket az Aston Martin, a cél hogy likviditást biztosítsanak a veszteséges vállalatnak a további működéshez. A kötvényeket viszont csak kirívóan magas kamat mellett tudták értékesíteni.
Akár ötszáz fős létszámleépítésre is sor kerülhet az Aston Martinnál, a brit luxusautó-gyártó emellett további költségcsökkentéseket is bejelentett csütörtökön.
Távozik posztjáról az Aston Martin vezére, a brit luxusautó-gyártó megerősítette, hogy a Mercedes-AMG vezetője kerül a társaság élére, miután Andy Palmer hétfőn lemondott az Aston Martin vezérigazgatói posztjáról.
A Reuters szerint távozhat posztjáról brit luxusautó-gyártó vezére: Andy Palmert a menedzsment átalakítás részeként a Mercedes-AMG vezetője válthatja majd.
Jelentős mértékben visszaesett az Aston Martin értékesítése az első negyedévben, ami a cég pénzügyi eredményeire is rányomta a bélyegét. A befektetők kedvezőtlenül fogadták a gyártó gyorsjelentését, az árfolyam több mint 10 százlékot zuhant.
Nagyot esett az Aston Martin árfolyama csütörtökön, miután a cég közzétette legfrissebb számait. A társaság árbevétele visszaesett tavaly, valamint tovább nőtt a gyártó vesztesége is. A cég elmondta, hogy a koronavírus nincs jelentős hatással a beszállítói láncára, hiszen a gyártó nem rendelkezik Tier 1-es kínai beszállítókkal.
Rossz hírrel sokkolta a befektetőket az Aston Martin, a brit luxusautó-gyártó szerint a cég tisztított EBITDA-ja több mint 40 százalékkal lehet alacsonyabb a korábbi évvel összehasonlítva. A társaság vezére csalódottan értékelte az évet, kiemelve, hogy több intézkedéssel vezetnék át a céget a nehéz időszakon. Az Aston Martin árfolyama hatalmasat esett kedden.
Visszavágta idei előrejelzéseit az Aston Martin, amit a brit luxusautó-gyártó a fokozódó makrogazdasági bizonytalansággal indokolt. A cég bejelentését nagyon rosszul fogadták a befektetők, az Aston Martin árfolyama több mint húsz százalékot esett.
Előtte azonban több fontos makroadat is érkezik.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Ezt elemeztük a Checklist keddi adásában.
Jöhetnek a kis moduláris reaktorok?
Nagy baj lehet, ha nem sikerül lokalizálni a száj- és körömfájás betegséget.